umów się na wizytę

DYNAMICZNA ( CIŚNIENIOWA) WYMIANA OLEJU W AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Świadczymy usługę dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów.

Metoda ta jest gwarantującą przeprowadzenie w sposób prawidłowy procesu wymiany oleju w Państwa przekładni.

Do wymiany oleju używamy najnowszej generacji sprzętu, maszyny MAGNETI MARELLI dzięki której  w 100% wymieniamy stary płyn skrzyni zastępując go nowym.

Maszyna umożliwia nam również dokładne płukanie pod ciśnieniem przekładni przed wtłoczeniem nowego oleju specjalnymi środkami.

 

PROCES DYNAMICZNEJ WYMIANY OLEJU :

 

* Do skrzyni biegów podłączamy urządzenie

* Układ smarowania ASB jest płukany nowym olejem

* Usuwamy stary olej

* Nowy olej zastępuje olej przepracowany.

* Wymieniamy filtr skrzyni biegów jeżeli jest wymienny ( w niektórych skrzyniach nie wymienia się filtra )

* Kontrola poziomu środków smarnych w skrzyni.

* Adaptacja skrzyni biegów do nowych warunków pracy.

 

Kładziemy nacisk na prawidłowy dobór oleju skrzyni biegów , aby był zgodny z normą wymaganą przez producenta.

W tym celu posługujemy się wieloletnim doświadczeniem i najlepszym dostępnym oprogramowaniem komputerowym.

 

Klienci często zadają nam pytanie czy należy wymieniać olej w ASB.

Odpowiadamy zdecydowanie  TAK.

Skrzynia biegów jest podzespołem przenoszącym na koła moc , która jest generowana przez silnik.

Pomiędzy elementami są ogromne obciążenia w związku z tym jakość środka smarnego ma wielkie znaczenie.

Olej w skrzyni biegów należy wymieniać co 2 lata lub w zależności od skrzyni biegów co 40-60.000km

Dlaczego olej w skrzyni trzeba wymieniać?

Wielu kierowców przyzwyczajonych do manualnych skrzyń biegów często nie zdaje sobie sprawy, że w skrzyni biegów jest olej, który trzeba wymieniać. Najczęściej zaczynają się interesować tym tematem w chwili pierwszych problemów ze skrzynią. Szarpanie przy ruszaniu, długie przełączanie przełożeń to chwile, kiedy kierowca osobiście doświadcza efektów zaniedbania wymiany oleju. Okazuje się, że w skrzyni zużywają się zarówno koła przekładni planetarnych, łożyska a nawet sprzęgło hydrokinetyczne. Oczywiście największym źródłem problemów jest zużycie tarcz sprzęgłowych. To one są przyczyną większości zanieczyszczeń znajdujących się w skrzyni biegów. W każdym „automacie” znajdują się wielotarczowe mokre sprzęgła które są przyczyną utleniania i zanieczyszczania oleju. W ekstremalnych sytuacjach pomiędzy tarczami powstaje temperatura rzędu 400 st. Celsjusza a to przyczynia się do utleniania środka smarnego, zmniejszania jego zdolności myjących i dyspergujących. Choć normy temperatur pracy nie są przy tym przekraczane, olej, starzejąc się, traci swe pierwotne właściwości, więc z czasem nie spełnia wszystkich stawianych mu wymagań. Zwiększa się lub zmniejsza jego gęstość, lepkość, własności smarne, myjące itd. Skrzynia ulega wówczas przyspieszonemu zużyciu. Gdy temperatury dopuszczalne zostaną przekroczone, skrzynia w skrajnych przypadkach może nawet ulec natychmiastowej awarii. Innymi słowy, z biegiem czasu olej czarnieje i nie jest w stanie wymywać zanieczyszczeń, które sukcesywnie zatykają kanały i zawory sterujące pracą skrzyni. Niewłaściwa działanie tych elementów jest odczuwalne przez kierowcę w postaci szarpania i niewłaściwego zmieniania przełożeń. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji należy regularnie zmieniać olej i przy okazji płucząc wnętrze skrzyni  ,I nie chodzi tu tylko o dolewanie oleju, bo tak śmiało możemy nazwać „wymianę statyczną „tylko całkowite zastąpienie starego oleju świeżym. Taki proces jest możliwy podczas „wymiany dynamicznej”. Wymiana grawitacyjna w większości klasycznych automatów pozwala na spuszczenie około połowy środka smarnego. Reszta oleju pozostaje w konwerterze (sprzęgle hydrokinetycznym), pompie i kanałach olejowych. Oczywiście są też wyjątki od tej reguły tzn. samochody wyposażone w śrubę spustową konwertera, ale to rozwiązanie spotykane jest raczej w starszych pojazdach. Wspominamy o tym dlatego że znane są przypadki bezawaryjnej pracy takiej skrzyni nawet przez 1000000 km! Fakt ten dosyć dobrze działa na wyobraźnię i uświadamia jak ważne jest wymienianie całego oleju w skrzyni biegów.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Gwarantujemy przeprowadzenie procesu wymiany oleju na najwyższym poziomie.

Wyślij Usuń